KONST / Litografier / Färglitografi 9952109
nr 995 2109
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), "Fåglar på en gren", signerad. 1957, motivet: 56x42
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 november 2015
kl 18:04:58
300 kr
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
16 nov
50/60-tal
Läs mer om 50/60-tal
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman